Haavelpuhastusmasina rakendamine autoosade tööstuses

Praegu on autotööstuses laialdaselt kasutatud haavlõhkamismasina haavlipritsi tugevdamise protsessi. Kõik metallosad, mis on vahelduva koormuse all tsüklilises pinges, peavad osade väsimusaja parandamiseks tuginema lööklainele. Autotööstuses kasutatakse haavelpuhumist peamiselt selliste võtmeosade nagu vedrud, lehtvedrud, väändevardad, hammasrattad, ülekandeelemendid, laagrid, nukkvõllid, väntvõllid, ühendusvardad ja muud võtmedetailid tugevdamiseks.

Kuna väntvõll töötab vahelduva stressi mõjul, on väntvõlli ajakirja ristlõike üleminekunurgas suur stressiväsimus ja stressiväsimuskahjustus. Enamasti tuleb kõik väntvõlli augud peenestada. Väntvõlli filee on pinge kontsentratsiooni piirkond. Mootori süttimisel tekivad filee alumisel küljel suured pinged. Ümardatud nurkades tekivad väsimuspraod ja levivad seejärel väntvõlli korpusesse, põhjustades tõsisemat tõrget.


未标题-1Praktika on tõestanud, et haavlõhkamismasina haavlõhkamine on väga efektiivne valatud terase, sepistatud terase, sõlmemalmi ja isotermiliselt karastatud väntvõlli väsimusperioodi parandamiseks. Painutusväsimus on tavaline väsimusmuster. Haava peenestamisega saab selle probleemi kiiresti lahendada, kuna pind on koht, kus tõmbepinge on koondunud. Osa venitatakse töötlemisel moodustatud jääkpingepinna tõttu ja painutuskoormuse ajal tekivad detaili pinnale väsimuspraod või pingekorrosioonipraod. Survepinge kasutuselevõtt võib vastu pidada tõmbepinge mõjule, et suurendada tooriku võimet väsimuse tõrkele vastu seista.

Autost sõltumatu vedrustuse vedrustusvedru (edaspidi väänetala) vedrustus on vedrustuse põhiosa. Väändevarras mängib tasakaalustatud rolli ja seda kasutatakse treeningu ajal stabiilsuse säilitamiseks. Kui neid kasutatakse süsteemides, mis nõuavad korduvaid koormusi, näiteks autovedrustusi, võib lastud lõhkamismasinate peenestamine parandada väändevardade väsimuspiiri ja töökindlust.