Haavelpuhastusmasina tolmust eemaldamise põhjused

Keskkonna kaitsmiseks ja lasketõhkamismasinas tekkiva tolmu atmosfääri juhtimise ärahoidmiseks on lastud lõhketöömasin varustatud tolmuimejaga, kuid seda on kerge süttida ja see võib tekitada majanduslikku kahju ilma tähelepanuta. Tuginedes aastatepikkusele tootmiskogemusele, võtsime kokku tulekahju põhjused.

  1. Kuna haavapuhastusmasin puhastab kõik rauavalandid, on rooste tolm kergesti põletav, mis kuulub teise klassi tuleohtliku tahke aine hulka. Haavelpuhastuse käigus tekkiv tolm on raudpulber, raudoksiid ja tolm, mis on väga väikesed osakesed, mida väiksemad, seda kergem põletada. Näiteks võivad tulekahju põhjustada löökidest ja hõõrdumisest põhjustatud sädemed või elektrostaatilised sädemed.

  2. Võib juhtuda, et väline väline materjal imetakse tolmuimejasse. Elektrikeevitamisel ja gaasilõikamisel tekkivate sädemete ja sädemete temperatuur ulatub mitusada kraadi. Rooste tolmu on lihtne süüdata. Lõhkamismasinas kasutatava lastud lõhkaja tiiviku kiirus on üldiselt n = 2250 fmin ja lastud lõhkamise kiirus on üle 80m / s. Kiire terasega lastud löök terasplaadile võib põhjustada ka kuumutusosakesi või sädemeid, mis hingatakse tolmuärastusse ja põhjustavad tulekahju.

  3. Samuti võib tulekahju põhjustada kõrge temperatuur lastud lõhkamismasina filtritrumlis. Tulekahju vältimiseks tuleb temperatuuri masina kehas reguleerida 80 kraadi piires, kui haavlõhkamismasin tegeleb terasplaadiga. Pärast teatud aja töötamist proovige masinat peatada ja mõnda aega puhata, mis mitte ainult ei aita jahtuda, vaid muudab masina ka seadistatavaks ja pikendab selle kasutusiga.

  4. Staatilisest elektrist põhjustatud tulekahju. Rooste tolm võib kiire õhuvoolu korral tekitada staatilist elektrit. Loodusliku kiirguse, ioonide või elektroonilise kinnituse tõttu tekivad hõõrded tolmuosakeste või tolmu ja esemete vahel tavaliselt torustikus elektrilaenguga ja rooste tolmuga.

  5. Teine põhjus on see, et lastud lõhkamismasina tolmuimeja konstruktsioon ei ole mõistlik. Seetõttu peaksime haavlõhkamismasinate varustuse ostmisel leidma tavalise tootja, kuna neil on seadmete tootmisel palju aastaid kogemusi ja pärast seadmete ostmist selliseid ja selliseid probleeme ei teki.