Kuidas korrektselt valida terasest lask, kasutades lõhkamismasinat

Laskepuhumismasina töötlemise ajal on iga teraslöök protsess, mis kulub aeg-ajalt vähem, mistõttu iga terasest lasu osakeste suurus muutub aeg-ajalt. Kuna kuumkoht muutub terase löögi terasuurusega, tagatakse termilise tera suuruse / jäära suhte järkjärguline muutumine tavalise kõveraga. Kui korraga lisatakse liiga palju materjali, muutub valamise välimus kohe peeneks; kui valamist pikka aega ei lisata, kuigi valamise välimuse kvaliteet on paranenud, väheneb likvideerimise efektiivsus oluliselt.

(1) Materjalide lisamine regulaarselt ja iga lisamine ei ületa 10% terasest laskude koguarvust. Tarbimisprotsessi käigus vaadatakse sageli üle teraskatete osakeste suuruse jaotus, tagamaks, et teraskuulide osakeste suuruse gradatsioon jääb muutumatuks, et tagada likvideerimise efektiivsus ja valandite välimuse kvaliteet. Kõikumised.

(2) Laske lõhkamismasina töötlemisel täpselt reguleerige lõhkepea kuumkohti ja mõelge neile sageli, tagage lõhkamisliiva separaatori tavapärased ülesanded, tagage piisav liiva väljalaskmine ja piirake laskemootori võimsust tagada kapitali raiskamise tõhusus ja põhielement.

(3) Likvideerimisaeg on peamiselt kleepuva liiva- ja oksiidikaala eemaldamine ning metallkeha paljastamine. Likvideerimisaja pikendamine võib kindlasti muuta valamise välimust. Kuid see suurendab tõhusust ja lisab kulusid.

Likvideerimise olemus on valamise pinna taastamiseks valamise pinnalt kleepuva liiva- ja oksiidikaala eemaldamine, selle asemel, et muuta pika likvideerimisega valamise pinna peenus. Sellise katse kasutada kuulipuhumist madalama peenuse saavutamiseks Meetod ei sobi. See mitte ainult ei suurenda efektiivsust, vaid suurendab ka kulusid. Järgmiste protsesside kvaliteeti tuleks parandada, näiteks modelleerimiseks ja südamiku valmistamiseks mõeldud liiva osakeste suuruse suurendamine, kvaliteetsete katete kasutamine ja liiva vormimise kvaliteedi parandamine.


q69 (3)