H-tala I-tala lasuga lõhkamise põhimõte

H- ja I-kujulist terast kasutatakse laialdaselt erinevates tsiviil- ja tööstushoonetes. H-kujulist ja I-kujulist terast saab toota keevitamise või valtsimisega. Seetõttu on pärast kasutamist ja tootmist H-kujulise terase ja I-kujulise terase oksiidnaha, rooste, katte ja muude lisandite eemaldamiseks vaja haavapuhastust. Üldiselt kasutatakse haavlipuhumise puhastamiseks mõeldud seadmeid tavaliselt läbilaskepuhumismasinaga. Siin näete tööpõhimõtet H- ja I-kiirde puhastamiseks haavlõhkamismasinaga.

1. Puhastusprotsessi ajal saadab elektrisüsteemi juhitav reguleeritava kiirusega transpordirull terasekonstruktsiooni või terase puhastusmasinaruumi valamisalale.

2. Kõiki keha külgi lüüakse ja hõõrutakse erinevatest koordinaadisuundadest pärit võimsate tihedate täppidega, mille tagajärjel langeb oksiidikoor, roostekiht ja sellel olev mustus kiiresti maha.

3. Teraspind saavutab teatud karedusega sileda pinna ja toorik laaditakse ja tühjendatakse sisend- ja väljundrulliradadele puhastusruumi mõlemal küljel.

4. Terasele langevad kuulid ja rooste tolm puhastatakse puhastusseadme abil.

5. Lastud tolmu segu toimetatakse taaskasutuskruvi abil kambrilehtrisse ja kogutakse lifti alumises osas vertikaalse ja horisontaalse kruvikonveieri abil.

6. Seejärel tõstetakse see masina ülaosas asuvasse separaatorisse ja eraldatud puhtad graanulid satuvad separaatori punkrisse lastud lõhkamise taaskasutamiseks.

7. Lõhkamise ajal tekib tolm ja väljalasketoru edastab selle tolmu eemaldamise süsteemi.

8. Pärast puhastamist juhitakse puhastatud gaas atmosfääri ning tahked tolm kogutakse ja kogutakse.