Lõhkamismasinas oleva tolmukollektori põhjused ja lahendused

Lastud lõhkamismasinast pärinev tolmu ja tuha iseeneslik põlemine on väga tõsine probleem, kui see ilmneb, võib see põhjustada tulekahju. Seetõttu on väga oluline vältida lastud lõhkamismasinast tolmu iseeneslikku põlemist.

1. Lastud lõhkamisüksuse ülevaatusel tuleks tuleallikat rangelt kontrollida ja vooluahelat vältida sädemete tekkimist. Elektrilise keevitamise ajal tuleb esmalt eemaldada ümbritsev tolm ning pärast remonti 10 minuti pärast saab masina sisse lülitada ja testida. Kuumade osakeste või sädemete imemiseks tolmukollektorisse on lastud lõhkamismasina läheduses rangelt keelatud suitsetamine või muude lahtiste leekide süütamine.

2. Klassikaliste seadmete ja rajatiste kuhjumise vältimiseks ning juhtivuse suurendamiseks kasutage väga isoleerivate materjalide asendamiseks juhte või juhtivaid materjale. Seetõttu tuleks hea varustuse säilitamiseks vajalikke seadmeid modifitseerida. Riidest kott peaks olema parema elektritakistusega riidest kott.

3. Rooste tolmu sadestumise ja soojusenergia kogunemise vältimiseks sädemete tekitamiseks tuleks tolm koguda tolm õigeaegselt ja iga vahetuse tagumine puhumine ja tuha eemaldamine tuleks teha regulaarselt.

4. Iga kasutaja peaks koolitama operaatoreid ja hooldustöötajaid teoreetiliste ja praktiliste teadmiste omandamiseks, et töötajad mõistaksid, et rooste tolm on tuleohtlik ja tolmu koguja lihtsal tööl, ning pöörata tootmise ajal alati tähelepanu tolmu koguja tööseisundile.未标题-1