Mis vahe on lööklaine- ja liivapuhastusmasinal?

Haava peenestamine on pinda tugevdav protsess, mida kasutatakse laialdaselt tööstuses. Selle varustus on lihtne, odav, seda ei piira tooriku kuju ja asukoht, seda on lihtne kasutada, kuid töökeskkond on halb. Haakepeenestamist kasutatakse laialdaselt osade mehaanilise tugevuse, aga ka kulumiskindluse, väsimus- ja korrosioonikindluse parandamiseks. Võib kasutada ka pinna matistamiseks, katlakivi eemaldamiseks ja jääkpingete likvideerimiseks valamisel, sepistamisel ja keevitamisel.

未标题-1

Liivapritsimisel kasutatakse jõuallikana kõrgsurvetuult või suruõhku. Lõhkamine on terasliiva suurel kiirusel projitseerimiseks kiire pöörlev hooratas. Haavelõhkamise efektiivsus on kõrge, kuid ummikseisud on olemas, laskude peenestamine on küll paindlikum, kuid energiatarve on suur.

Kuigi kahel protsessil on erinev reaktiivjõud ja -meetodid, on nende mõlema eesmärk toorikule suurel kiirusel mõjuda ja nende mõjud on põhimõtteliselt samad. Võrdluseks: lastud lõhkamine on suhteliselt peen ja täpsust on lihtne kontrollida, kuid efektiivsus pole nii kõrge kui lastud lõhkamisel ja kuju on keeruline. Väikeste toorikute lööklainetega lõhkamine on ökonoomsem ja otstarbekam ning seda on lihtne kontrollida tõhusus ja maksumus. Lasu osakeste suurust saab kontrollida, et kontrollida pihustatavat efekti, kuid seal on surnud nurgad, mis sobib ühe kujuga toorikute partiide töötlemiseks.

Kahe protsessi valik sõltub peamiselt tooriku kujust ja töötlemise efektiivsusest.